Haber

Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman: ‘Gol sahalarında etkisiz kaldık’

Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, “İlk 45 dakika oyun ve topun kontrolü bizdeydi ancak kale alanlarında etkisizdik. Sadece topa sahip olmak yetmez, kaleye girmemiz de gerekiyor” dedi. daha çok orada olun ve pozisyon alın. Geliştirmemiz gereken konular bunlar.”

Süper Lig’in 22. haftasında Adana Demirspor, konuk ettiği Beşiktaş’la deplasmanda 0-0 berabere kaldı. Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Maçı değerlendiren Hikmet Karaman, “İlk 45 dakikada oyuna ve topa hakimdik ama kale alanlarında etkisizdik. Sadece topa sahip olmak yetmez, sahaya da girmemiz gerekiyor. Gol alanları, daha fazla orada olmak ve durumlar yaratmak. Geliştirmemiz gereken konular bunlar. İkinci yarı 45 dakika 10 kişi” oynadık. Biz sadece çaba gösterdik ama futbola yetmiyor. Bazen 10 kişiyle atak yapıp gol atmanız gerekiyor. Takımımızın değiştiğini, atılım gücümüzdeki eksiklikleri biliyoruz. Teknik ekip olarak da antrenman yapmamız gerekiyor. Bu açığın bir an önce kapanmasını istiyorum” dedi.

“TRANSFER İLE İLGİLİ ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR VAR”

Transfere ilişkin konuşan Karaman, “Transfer konusunda liderimizin önemli çalışmaları var. Sakat oyuncularımız var, Yusuf Sarı’nın dönüşü ciddi katkı sağlayabilir. 1.5 sezon ara verdik. Arkadaşlar bunun üzerine inşa edildi” dedi. Kayserispor’da okulu bıraktık. Burada teknik ekip olarak takımı geliştirmemiz lazım. Taç atışı “Korner, korner ve duran toplarda çalışmamız lazım. Türkiye’deki futbol ortamı farklı. Futbol olarak bize verilen görevi tüm Türkiye’ye en iyi şekilde göstermek istiyoruz. Biraz zamana ihtiyacımız var. Transfer konusunda önemli adımlar atılıyor” dedi.

“KULÜBÜN KENDİ İÇ SORUNU”

Galatasaray’ın Yusuf Sarı ile ilgili iddialarına ilişkin konuşan Hikmet Karaman, “Bazen kulüpler kulübün çıkarına olan bu transferleri kulüpler yapabiliyor. Sorun bunların yerine geçmek. Yusuf’un 7 asisti var. Ayrılan 6 futbolcunun da 20 gole katkısı oldu. Düşünün” dedi. Yusuf’un 7 asisti Her zamanki gibi “Bu kulübün kendi iç yapısıdır. Ama değerli oyuncuların yerlerinin mutlaka doldurulması gerekiyor. 3-4 maç kaybettiğinizde kendinizi ligde farklı bir yerde bulabilirsiniz” dedi.

Bazı başarıların geçici olduğunu söyleyen Karaman, şu ifadeleri kullandı:

“Geçen yıl şok yaşayan bir ülke. Daha önce de koronavirüs geldi, ligler kapatıldı. Buna bir bütün olarak bakmak gerekiyor. Bazı takımlar ligden çekildi. Teknik direktörlere profesyonel lisanslar verilirken kalite de arttı. Onları yetiştirenlerin tecrübesi, yeni genç neslin tecrübesi, dünyada ve Türkiye’de liglerin başarısı, ekonomik kriz… Bunlar bir takımı kendi içinde etkileyecek konulardır, bazı başarılar geçicidir, Beşiktaş’ı izledim. Geçen hafta ısındım, çok beğendim, taktiksel olarak ısındılar. Sonra Pendikspor maçının skoru beni şaşırttı. Lig çok farklı. Onu etkileyen farklı parametreler var. Yabancı antrenörler bunu yapıyor “Yapabilir” İlk başta anlayamadım.”

“KURALLAR ÇOK DEĞİŞİYOR”

Yabancı yönetimini değerlendiren Hikmet Karaman, “Kurallar çok değişiyor. Yabancı yönetiminin hedefi yerli oyuncuların ortaya çıkması. Ancak Türkiye, yabancıların serbest olduğu dönemde yurt içinden yurt dışına en çok oyuncu transfer etti. , geçmişi biliyoruz ve geleceğe adım atıyoruz. Her zaman yeni yönetim grubunun fikirleriyle olmuyor.” “Global bakmamız lazım. Pro lisanslı teknik direktör yetiştirmek de çok önemli. Ülke önce çok kaliteli teknik direktör yetiştirecek. Nuri Şahin Borussia Dortmund’a gitti ve orada UEFA Pro Lisansını alacak. Çok iyi Bu konuda çalışma yapılması gerekiyor” dedi.

Hikmet Karaman, sözlerini şu ifadelerle tamamladı: “‘Benim için sorun’ diyorlar. ‘Bu öğretmeni almayın’ diyorlar. Bu bizim ülkemizin kültürü.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu