Haber

AK Parti İstanbul adayı Murat Kurum’dan silahlı baskının ardından açıklama

AK Parti’den son dakika haberi:AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı adayı Aziz Yeniay’ın seçim kampanyası sırasında silahlı saldırıda bir kişi yaralandı.

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, seçim kampanyası sırasında gerçekleştirilen silahlı saldırıyı kınadı. Organizasyon, “Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize hiç kimse gölge düşüremeyecek.”söz konusu.

Murat Kurum’un konuşmasından satırbaşları şöyle:

‘Bir VATANDAŞIMIZ AĞIR YARALI’

“Bugün saat 16.30 sıralarında AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve arkadaşlarımızın da hazır bulunduğu seçim kampanyası sırasında Küçükçekmece’ye bağlı Kanarya mahallemizde aday tanıtım töreni yapıyorduk ve bu arada Sayın Başkanımız da derneklere ve derneklere konuşma yapıyordu. Orada sivil toplum kuruluşlarına uzun namlulu silahlarla ateş açılmış, bu ateş sonucunda hayatını kaybeden bir vatandaşımız ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmıştır.

‘TÜM MİLLETİMİZE DİLİYORUZ’

Adalet Bakanlığımız, Savcılığımız ve İçişleri Bakanlığımız konuyla ilgili gerekli tüm araştırmaları yürütüyor. Tüm dostlarımızla birlikte yaralı vatandaşımızı hastanemizde ziyaret ettik. Ağır yaralı kardeşimizin tüm tedavilerini doktorlarımız yapıyor. Hem Cumhurbaşkanımız hem de Sağlık Bakanımız bir eylem takip ediyor. Ailesiyle tanıştık. Geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Yaralı kardeşimize Allah’tan acil şifalar diliyorum. Tüm milletimize ve İstanbullu hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

‘BİRLİĞİMİZE VE BİRLİĞİMİZE YÖNELİK BU SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ’

Demokrasimize, birlik ve beraberliğimize yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hiç kimse, hiç kimse birliğimize gölge düşüremeyecek. Yaptığımız seçim çalışmalarına gölge düşürmeyecek. İnşallah failler en kısa sürede yakalanacak ve adli makamlarımızla birlikte tüm hukuki süreçler takip edilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu