Haber

AKP Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’a Haksız Tedavide Bulunan Doktor Hakkında Soruşturma Açıldı

Ankara’da AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’a yanlış muamelede bulunduğu teziyle Prof. Dr. Ali A. hakkında “adam öldürmeye teşebbüs” suçundan soruşturma açıldı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan doktor, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kas gevşetici yerine yanlışlıkla kalp ve solunum kaslarını yavaşlatan ilaçlar verildi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, grip enfeksiyonu şikayetiyle 30 Eylül’de Çankaya’daki özel bir hastaneye başvurdu. Ok serum tedavisi verildi. Ayrıca kas gevşetici yerine yanlışlıkla kalp ve solunum kaslarını yavaşlatan ilaçlar verildi. Tedavi sırasında kalbi ve solunumu duran Ok, yoğun bakıma kaldırıldı. Hastanede 7 saat yoğun bakımda tutulan ve ailesinin isteği üzerine Ankara Şehir Hastanesine sevk edilen Ok, burada 4 gün tedavi gördükten sonra taburcu oldu.

“Dikkatsiz davranmış olabilirim ama kesinlikle şikayetçiye karşı kasıtlı bir işlem yapmadım”

Ok’un şikayeti üzerine özel bir hastanede tedavi uygulayan Prof. Dr. Ali A., 11 Kasım’da gözaltına alındı. Doktor yaptığı açıklamada, Ok’a üst solunum yolu enfeksiyonu teşhisi koyduktan sonra tedavi için serum ve bazı ilaçlar verdiğini söyledi. hasta için kas gevşetici “Muskoril”yanlışlıkla yerine ‘Muskoblok’ İlacı sistemden kendisinin seçtiğini ve hastaya kas yoluyla enjekte edildiğini söyledi. Durumu kötüleşen Ok’un Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edildiğini, bundan sonraki süreçte de yakınlarından sağlığıyla ilgili sürekli bilgi aldığını belirtti. Şüpheli Ali A., ‘Hasta yakınlarını arayarak hastanın durumu hakkında bilgi almaya çalıştım. Hastanın oğlunu aradığımda hastaya yanlış ilaç verdiğimizi söylemedim. Ancak daha sonraki bir tarihte hastanın doktor olan oğluna tesadüfen ‘Muscobloc’ verildiğini söyleyerek özür diledim. Dikkatsiz davranmış olabilirim; ancak şikayetçiye karşı kesinlikle kasıtlı bir işlem yapmadım.söz konusu.

prof. Dr. Ali A., adli kontrolle serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Savcılık ifadesinin ardından Prof. Dr. Ali A. tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Savcının tutuklanma talebinde, İsmail Ok’a ameliyatlar sırasında kalp ve solunum kaslarını yavaşlatmak için kullanılan ‘Muscobloc’ adlı ilaç verildiği ve zanlının bunu kabul ettiği bildirildi.

Yazıda tedaviye ilişkin kayıtların zanlı tarafından silindiği belirtilirken, ‘Hastanede tedavi belgeleri, hastane sorumlu müdürünün ifadesi, MA ve tanık ifadesi, müştekinin daha sonra sevk edildiği Ankara Şehir Hastanesi’ndeki sağlık çalışanlarının ifadeleri ve hastanedeki tedavi belgeleri ve başvuru kayıtları olay günü müştekinin kalbinin ve nefesinin durmasına neden olan ilaç. Sanığın sisteminden silinmeye çalışılan bilirkişi raporu, zanlının müştekiye uyguladığı ‘Muscobloc’ isimli ilacın mahiyeti ve insan sağlığına olası etkileri, zanlının yorumlanarak itirafı ve tüm belgelerin kapsamı , şüphelinin müştekinin kasten ölümüyle sonuçlanacak icrai eylemlerde bulunduğunu gösteren somut bir kabahat şüphesi. gerçekler, işaretler ve deliller sözlerin konusudur.söylendi.

Nöbetçi sulh ceza hakimliğindeki görevini tekrarlayan Prof. Dr. Ali A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu