Haber

Alışverişe gelmişti; pazarcıların silahlı kavgasında yaralandı

BAĞCILAR’da iki pazarcı esnafı arasında çıkan tartışma sonrası bir pazarcı silahla sağa sola ateş açtı. Husumetlisini silahla vuran kişi, pazara gelen bir kadını da silahla kolundan yaraladı. Olayda yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırılırken, silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişi kaçtı.

Olay dün 15.30 sıralarında Fatih Mahallesi’nde bulunan pazarda yaşandı. Argümana nazaran pazarcı İbrahim K. ile Fikret U. ortasında alacak verecek sorunu yüzünden tartışma çıktı. Tartışma sonrası uzaklaşan İbrahim K. elinde silahla tekrar pazara geldi. Rasgele sağa sola ateş açan İbrahim K. husumetlisi Fikret U.’yu silahla vurdu. O sırada pazara alışverişe gelen bir bayan kurşunların amacı oldu. Kolundan vurulan bayan, yere yığıldı. İhbar üzerine pazara çok sayıda polis grubu ve sıhhat grupları sevk edildi. Polis etrafta güvenlik tedbiri alırken sıhhat grupları yaralanan 2 kişiyi ambulansla hastaneye kaldırdı.

Pazarcı Meral Erdoğan, “Silahlı çatışma çıktı. Sebzeciler arasında oldu adam pazarın içine elinde silahla girdi havaya ateş açtı. Husumetlisiymiş alacak verecek meselesi yüzünden çıktı. Bir kadın yaralandı. Pazara gelen olayla alakası olmayan bir kadın yaralandı. Pazarcı da yaralandı. Ağır yaralı yok diye biliyoruz.” dedi. Görgü şahidi Mustafa Bakar, “Pazarcının alacağı varmış ilk önce kapıştılar sonra ‘Bekle ben geliyorum’ demiş. Silahı almış gelmiş, sıka sıka gitti. Alacak verecek meselesi. Bir tane bayan omuzundan yaralandı onu gördüm.” tabirini kullandı.

Polis gruplarının olayla ilgili başlattığı incelemeler ve silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişiyi yakalama çalışmaları sürüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu