Ekonomi

AST SpaceMobile 100 milyon dolarlık hisse teklifinin fiyatını belirledi

MIDLAND, Teksas – AST SpaceMobile, Inc., uzay tabanlı hücresel geniş bant ağ teknolojisinde uzmanlaşmış bir şirket. (NASDAQ:ASTS), A Sınıfı hisselerinin halka arz fiyatını açıkladı. Teklif, her biri 3,10 ABD doları değerinde 32.258.064 hisseyi içeriyor ve sigortacının satım opsiyonunu tam olarak kullanması durumunda ilave 4.838.709 hisse potansiyeli bulunuyor. Bu sayede yaklaşık 100 milyon dolar, ilave hisse satışı halinde 115 milyon dolar civarında brüt gelir elde edilebilecek.

Halka arzın, alışılagelmiş kapanış koşullarının yerine getirilmesine bağlı olarak 23 Ocak 2024’te kapatılması planlanıyor. UBS Yatırım Bankası ve Barclays ortak talep toplama yöneticileri olarak görev yaparken, Deutsche Bank Securities, B. Riley Securities ve Scotiabank da ortak talep toplama yöneticileri olarak katılıyor.

AST SpaceMobile, bu tekliften elde edilen net geliri genel kurumsal hedefler için kullanmayı planlıyor. Devam eden araştırma ve geliştirme faaliyetlerine dayanarak şirket, doğrudan standart, değiştirilmemiş taşınabilir cihazlarla çalışmayı amaçlayan ilk uzay tabanlı hücresel geniş bant ağı olarak tanımladığı şeyi geliştirme konusunda aktiftir.

Yatırımcılar ve kamuoyu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan ve 10 Kasım 2022’de yürürlüğe giren raf kayıt beyanı aracılığıyla arza ilişkin bilgilere ulaşabildi. Arzla ilgili belgeler, şu adresten ücretsiz olarak edinilebilir: SEC’in web sitesi üzerinden veya başvuru sahipleriyle doğrudan iletişime geçerek.

Bu basın bülteni, herhangi bir eyalet veya yargı bölgesinde, söz konusu eyalet veya yargı bölgesinin menkul kıymetler yasaları kapsamında kayıt veya yeterlilik öncesinde yasa dışı sayılabilecek bir satış teklifi veya menkul kıymet satın alma teklifi teşkil etmeyecektir.

Duyuruda ayrıca, gerçek sonuçların beklenenlerden önemli ölçüde farklı olmasına neden olabilecek riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük beyanlara ilişkin bir uyarı da yer aldı. AST SpaceMobile, 31 Mart 2023 tarihli Form 10-K da dahil olmak üzere SEC’e yaptığı başvurularda bu riskleri özetledi.

Bu yazıdaki bilgiler AST SpaceMobile, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu