Haber

CHP’li Özkoç’tan Soylu’ya: ‘Taziyelerini Kabul Etmiyorsun Ama CIA ile Toplantı Yapıyorsun’

CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç, Taksim’de düzenlenen saldırının ardından ABD’yi amaç alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Saldırıdan bir gün sonra ABD ve Rus istihbarat şefleriyle Ankara’da toplantı yapıldığını aktaran Özkoç ‘Hem diyorsun ki ben onların taziyesini kabul etmiyorum hem de oturuyorsun CIA ile toplantı yapıyorsun’ dedi.

CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Taksim İstiklal Caddesi’nde düzenlenen ve 6 yurttaşın hayatını kaybettiği terör saldırısı sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklamalara reaksiyon gösterdi. 

Soylu’nun saldırının akabinde ‘Kimsenin etrafında Nusaybin’inin, Kızıltepe’nin, Kamışlı’nın olduğu gibi birçok terör örgütünün fink attığı ve birçok ülkenin istihbarat ağlarının fink attığı bir yer yoktur’ dediğini belirten Özkoç ‘Dünyanın neresinde olursa olsun bir İçişleri Bakanı, ‘benim ülkemde terör örgütleri fink atıyor, benim ülkemde istihbarat casusları fink atıyor’ diyorsa, ‘Benim ülkemde 6 can gitti, bundan ötürü mahcubiyet duyuyorum’ diyorsa ve bununla bunu basite indirgeyerek kendisini temize çıkartmak istiyorsa o zaman bu ülkenin çivisi çıkmış demektir’  ifadelerini kullandı.

“Erdoğan’ın bu millete bunun hesabını vermesi gerekiyor”

İçişleri Bakanı Soylu bombalı taarruzun akabinde ABD’yi hedef almış ve ‘Taziyelerini kabul etmiyoruz’ demişti. 

Terör eyleminden bir gün sonra MİT’in ABD ve Rus istihbarat şeflerini Ankara’da ağırladığını aktaran Özkoç ‘ABD’nin yaptığı, CIA’nın içinde olmadığı bir terör saldırısı mümkün müdür? Yani hem diyorsun ki ben onların taziyesini kabul etmiyorum hem de oturuyorsun CIA ile toplantı yapıyorsun. Bir gün sonra da Tayyip Erdoğan, güya Süleyman Soylu bu türlü bir şeyi söylememiş üzere, gitti Biden’in elini sıktı, taziyesini kabul etti’ dedi. Özkoç şöyle devam etti:

‘Şimdi bir kez daha soruyorum, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan bütün yurttaşlarımızın dikkatini buraya çekmek istiyorum: Dünyanın hiçbir ülkesinde bir İçişleri Bakanı, burada yapılan terör örgütünün yaptığı akının ardında şu ülke vardır dedikten sonra o ülkenin lideri gidip onunla el sıkışmaz. Bu türlü bir şey yok. Burada bu buyruğu Recep Tayyip Erdoğan, Soylu’ya vermemişse bunun başka bir açıklaması yok. Recep Tayyip Erdoğan bunu bile bile yaptırıyorsa, o zaman Recep Tayyip Erdoğan’ın bu millete bunun hesabını vermesi gerekiyor.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu