Haber

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait helikopter düştü, 2 pilot şehit oldu

Hatay Havalimanı’ndan Gaziantep Havalimanı’na gitmek üzere havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı envanterine kayıtlı EM 708 kuyruk numaralı helikopter, dün gece düştü, 2 pilot şehit oldu, teknisyen ise yaralı olarak kurtarıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler taziye yayınladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, helikopterin düştüğünü, Pilot Emniyet Müdürü Cemil Gülen ile sözleşmeli pilot Levent Öztürk’ün şehit olduğunu açıkladı. Ali Yerlikaya ve Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in taziye mesajları şöyle:

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: “Hatay Havalimanı’ndan bu akşam Gaziantep Havalimanı’na gitmek üzere havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı envanterine kayıtlı EM 708 kuyruk numaralı helikopterimiz Kartal Köyü’nde düştü. Son olay ise saat 22.49’da Kombine Hava Harekatı tarafından bildirildi. “Karargâhla temasa geçen helikopterimizde bulunan 2 pilotumuz şehit oldu, teknisyenimiz ise yaralandı. Kahraman pilotlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, aziz Milletimize ve Emniyet Müdürlüğümüze başsağlığı diliyorum. Şehitlerimiz yüce olsun. Yaralı polis memurumuza acil şifalar diliyorum.”

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler: “Gaziantep’in Nurdağı ilçesine bağlı Kartal Köyü mevkiinde Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait helikopterin dün gece kaza yaptığını, 2 pilotun şehit olduğunu, bir teknisyenin de yaralandığını büyük bir üzüntüyle öğrendik. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, üzüntülüyüz.” “Ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz, yaralı polis memurumuza acil şifalar diliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu