Teknoloji

Faydalı Düdük: Elon Musk, Twitter Aboneleri İçin Yeni Video İndirme Özelliğini Başlattı!

Geçtiğimiz hafta itibarıyla ismi dahil birçok alanda değişikliğe uğrayan Twitter, Elon Musk yönetiminde aldığı yeni kararlarla yeni ismi X ile gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak platformun aylık fiyatı üzerinden çeşitli ayrıcalıklara sahip olan Twitter Blue abonelerine özel yeni bir özellik hayata geçirildi. Musk ve grubu, Blue üyelerinin tek bir tıklamayla Twitter’da görüntüleri indirmesine izin verdi. Detaylar haberde.

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Twitter, Elon Musk yönetiminde aldığı ilginç ve tartışmalı kararlarla eleştirilmeye devam ediyor.

Ünlü milyarder ile birlikte hayata geçirilen Twitter Blue üyeliği şirketin tepki çekme nedenlerinden biri. Özellikle CEO’nun ücretli abonelere verdiği bazı ayrıcalıklar normal kullanıcıları tedirgin etmiş durumda.

Bu durumda bile Musk’ın durmaya niyeti olmadığını söyleyebiliriz. Son zamanlarda CEO, Blue aboneleri için Twitter’da doğrudan video indirme özelliğini uygulamaya koydu.

Musk’ın resmi paylaşımına göre X Blue aboneleri, ilk etapta sadece tek bir tıklama ile web sitesi üzerinden sadece Twitter görsellerini indirebilecek.

Yeni özelliği kullanmak için ücretli aboneliğe ek olarak bir koşul daha aranıyor. Yani indirilecek görüntünün sahibi indirmelere izin verir.

Twitter Blue üyeleri, içeriğin sağ üst köşesinde yer alan “…” ikonu aracılığıyla şimdilik platformun web sitesinde yer alan koşullara uygun görselleri kolayca indirebilecek.

Uzun süredir talep edilen yeni özelliğin yakın zamanda taşınabilir uygulama için de devreye alınması bekleniyor. Ancak Musk’ın burada da normal kullanıcılara acımayacağı söylenmelidir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Twitter’da normal kullanıcılar ile Blue aboneleri arasındaki uçurumun genişlemeye devam edeceğini düşünüyor musunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu