Haber

Filistinli liderler arasındaki barış dosyası görüşmeleri hızlanıyor

Filistin Devlet Lideri Mahmud Abbas ve Hamas Siyasi Büro Lideri İsmail Haniyeh, Filistinliler arasında barış belgelerini tartışmak için kümeler arasında bir komite kurulmasının hızlandırılması gerektiği konusunda anlaştılar.

Hamas’tan yapılan yazılı açıklamaya göre Haniyeh, 30 Temmuz’da Mısır’ın El-Alameyn kentinde Filistinli grupların genel sekreterler düzeyinde yaptığı görüşmenin sonuçlarının takibi kapsamında Cumhurbaşkanı Mahmud Abbas’ı telefonla aradı. .

Toplantıda, tüm belgeleri tartışacak olan bir orta küme takip komitesinin kurulmasının hızlandırılması konusunda anlaşmaya varıldı.

Ayrıca görüşmede, mevcut zorluklara karşı ortak ulusal duruşu güçlendirmek için Filistin halkının birliğini sağlamaya daha yakın adımlar atılması gerektiği vurgulandı.

İsrail’in Cenin Mülteci Kampı’na 3 Temmuz’da başlattığı 48 saatlik hava ve kara saldırılarının ardından 10 Temmuz’da Devlet Lideri Mahmud Abbas’ın çağrısı üzerine Filistinli gruplar, Temmuz’da Mısır’ın El-Alameyn kentinde genel toplantı yaptı. 30. sekreterlik düzeyinde bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu