Teknoloji

Instagram’dan tarihi kayıt; Bir günde satılan mavi tik sayısı belli oldu!

Meta, geçen ayın başlarında “Meta Verified” adlı yeni bir hizmetin lansmanını duyurdu; Şu anda sadece Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD’de kullanılan bu hizmet kapsamında kullanıcılar aylık ücret ödeyerek kullanıcı adlarının yanında bir nevi doğrulama işlevi gören mavi bir onay işareti alabiliyor. Kullanıcıların Facebook ve Instagram doğrulamaları $11.99 çevrimiçiVe iOS kullanıcıları için 14,99Bu hizmete bir dolar karşılığında erişebilirsiniz.

Mavi tik uzun zamandır politikacılar, ünlüler, gazeteciler ve büyük markalar için ayrılmıştır. Meta’dan yapılan açıklamaya göre artık sıradan kişiler de hesaplarını doğrulamak için bir devlet kimliği sağladıktan sonra 14,99 dolara mavi onay işareti alabilecek.

BİR GÜNDE REKOR SATIŞ!

Doğrulanmış aboneler, artırılmış güvenlik kontrolleri ve gerçek bir kişiyle hesap sorunları hakkında konuşabilme gibi başka avantajlar da elde eder. ITP Live’ın haberine göre bu avantajlar kapsamında Instagram’ın toplam 44 milyon mavi tik satıldığı bildirildi. Bu genellikle 660 milyon dolargelir demektir.

Şirket, doğrulama hizmetinin 18 yaş ve üstü kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini ve işletmeler tarafından kullanılamayacağını söyledi. Meta ayrıca, önceki ihtiyaçlara göre zaten doğrulanmış hesaplarda rastgele bir değişiklik olmayacağını da duyurdu.

Bir günde meta 44 milyon mavi tikSatışlarıyla yakaladığı büyük başarının ardından şirketin önümüzdeki aylarda daha uygun fiyatlı özellikler sunacağı konuşuluyor.

 

KAYNAK: HABER7

haberfeke.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu