Haber

Numan Kurtulmuş Taksim’de: Mücadelemizi sürdüreceğiz

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, pazar günkü patlamada 6 kişinin hayatını kaybettiği İstiklal Caddesi’ne ziyarette bulundu. Kurtulmuş, “Teröre destek vermekten vazgeçsinler, bir hafta içerisinde dünyanın hiçbir yerinde terörist kalmaz” tabirlerini kullandı.

Numan Kurtulmuş, patlamanın olduğu noktaya kırmızı karanfil bıraktıktan sonra açıklama yaptı.

Kurtulmuş açıklamasında; “Teröristin yakalanması üzere ardındaki güçlerin de yakalanmasını temenni ediyoruz. Tüm ünitelerimiz uğraşla sorunun temel yüzünü ortaya çıkarmak için çabalıyorlar. Birtakım ülkeler terörü ulusal menfaatleri için bir aracı olarak kullanıyorlar. Uzunca bir müddettir ismine da vekalet savaşı dedikleri yani vekil tayin ettikleri taşeron örgütler üzerinden yalnızca Türkiye’yi değil dünyayı karıştırıyorlar. Türkiye çok canı yanmış bir ülke. Bu terör örgütleri ardındaki güçleri Allah’ın müsaadesiyle Türkiye’nin kararlı duruşu karşısında dize gelecektir. 85 milyon olarak, tek beden olarak maksadımızı istikametimizi terörün ortaya kaldırılması için teksif ediyoruz. İnşallah sonuna kadar devam edeceğiz. Güçlü Türkiye istikametinde daima birlikte yürüyeceğiz. Türkiye her alanında ortaya koymuş olduğu bu başarıyı daha ileriye götürerek bu uğraşımızı sürdüreceğiz. Bu vesileyle ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

‘SİVİL İNSANLARIN NE KABAHATİ VAR?’

Kurtulmuş, “İstiklal caddesindeki patlama ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Amerika’yı suçlayarak, Türkiye’nin Amerika ile olan müttefikliği yeniden tartışılmalıdır” açıklaması ile ilgili değerlendirmeniz nedir?” sorusuna şu karşılığı verdi: “Şimdi şu sorunun karşılığını bulursak problemin gerisinde kim olduğunu çok net görürüz. İçecek bir lokma pak suyu olmayan, elinde yarım lokma pak ekmeği olmayan Afrikalı insanların eline on binlerce dolarlık silahları vererek, Boko Haram diye bir örgütü kurduran kimlerdir. DAEŞ diye bir örgütü kurdurup bu bölgede halkların başına bela edenler ve birkaç ay içerisinde Suriye’de, Irak’ın neredeyse tamamını işgal edecek duruma getirenler kimlerdir. PKK’ya PYD’ye 40 yıldır uğraşıyoruz. 1970’lerin başından itibaren PKK’ya akabinde da artık PYD’yle birlikte takviye veren kimlerdir? Bunlara kim silah veriyor? Bunlara kim lojistik dayanak sağlıyor? Sorunun yanıtını bulursanız, terörün ardındaki güçleri de bulmuş olursunuz. Bu güçler teröre takviye vermekten vazgeçsinler, bir hafta içerisinde dünyanın hiçbir yerinde terörist kalmaz. Sivil insanların ne kabahati var?” diye sordu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu