Haber

Rakip takımın sahaya gelmemesi üzerine Yeşil Vartospor, hükmen galip geldi.

– Rakip takım sahaya gelmeyince Yeşil Vartospor hükmen galip geldi.

MUŞ – Bölgesel Amatör Lig 9. Grup’ta mücadele eden Yeşil Varto Spor, rakibi Diyarbakır Çınar Belediyesispor’un sahaya çıkmaması üzerine 3-0 mağlup sayıldı.

BAL 9. Grup’ta Yeşil Varto Spor – Çınar Belediyesispor maçı oynanmadı. İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından sahanın kar küreme aracıyla temizlenmesinin ardından Varto Stadı’nda saat 13.00’te başlaması gereken karşılaşmaya Çınar Belediyesispor takımı katılmadı ve hakemliğini Fevzi Kadir Üreyil yaptı. Rakip takımın sahaya çıkmaması nedeniyle Yeşil Vartospor, 3-0 mağlup ilan edildi.

Maçın ardından açıklama yapan Varto İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Murat Aktaş, Çınar Belediyespor’un ligden düşme potasında olduğunu belirterek, “Yeşil Vartosporlular maç saatinden önce buradaydılar, antrenman yaptılar, beklediler. Hakemlerimiz geldi. Rakip takım gelmediği için saha ve maç oynanamadı. 3 puan Yeşil “Vartospor Kulübümüz kazandı. Yeşil Vartospor’a bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum” dedi.

Bugün oynanması gereken maça rakip takımın gelmediğini belirten Yeşil Vartospor Teknik Direktörü Şemsettin Çiftçi, “Gelmelerini çok istiyoruz. Gençlerimizin de maç oynaması gerektiğini düşünüyoruz. Yetenekli bir takım. İnşallah bundan sonra Varto’ya ve Muş’a hem skor hem de futbol anlamında destek vereceğiz.” “Ülkemizi temsil edecek maçlarımız olacak. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Şu anda Yeşil Vartospor’un 6 puanı var. Bugün maçı 3-0 mağlup kazandık. Vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu