Haber

Sancaktepe Belediyesi Muharrem’de 10 Bin Kişiye Aşure Dağıttı

Sancaktepe Belediyesi Muharrem ayı münasebetiyle 10 bin kişiye aşure dağıttı. Samandıra Meydanı, Yenidoğan Meydanı, Sarıgazi Demokrasi Caddesi ve Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde dağıtılan aşurelere vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

İlk olarak Samandıra Meydanı’nda başlayan aşure dağıtımına Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ay-yıldızlı Türk bayrağıyla süslenen aşure kazanının başı Cumhurbaşkanı Av. Şeyma Döğücü, Sancaktepe’de oturan vatandaşlara aşure dağıttı.

Samandıra Meydanı’nın ardından Yenidoğan Meydanı, Sarıgazi Demokrasi Caddesi ve Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde aşure dağıtımı sırasında vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

‘BU SEVGİ, KARDEŞLİK, ÇALIŞMA VE BİRLİKTE YAŞAMAK DEMEKTİR’

Snacaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, ‘Bugün mübarek günleri gerçekleştirdik; Muharrem ayının 12. günündeyiz ve her yıl olduğu gibi bu yıl da aşurelerimizi dağıtmaya başladık. Sancaktepe’nin 4 meydanında hazırlayıp pişirdiğimiz aşureleri hemşerilerimizle buluşturduk. Bizim için sevgi, kardeşlik, emek ve orta yollarda yaşamak demektir. Allah güzel ve bereketli eylesin, ibadetlerimizi kabul eylesin; Yiyenlere şifa olsun” dedi.

Aşure almak için uzun kuyrukta bekleyen Necibe İlkaya, aşureyi çok sevdiğini ve belediyenin bu tür çalışmalarının çok iyi olduğunu belirtti. Arkadaşlarıyla sırada bekleyen Hikmet Keser, ‘Allah verdikleri lokmayı kabul etsin, beraberliğimizi sağlayalım’ dedi.

Çocuğuyla birlikte aşure almak için kuyruğa giren Zekiye Oğuz, “Geçen yıl anaokuluna başlayacak çocuğuma Şeyma Döğücü ilk ayakkabısını aldı. Şimdi onunla fotoğraf çektirdik. Gördüğünüz gibi belediyemiz çok güzel şeyler yapıyorlar, söylememe gerek yok, o yüzden hepsine teşekkür ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu