Haber

Sarıçam’da içme suyu hattı döşeniyor

Sarımçam’a bağlı Akkuyu ve Buruk mahallelerinin su ihtiyacını karşılamak için harekete geçen Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) ekipleri, 37 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı döşüyor. Bölgeye sağlıklı ve kaliteli su temini için 4.000 metreküp ve 2.000 metreküp kapasiteli iki adet içme suyu deposu yapılıyor. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Akkuyu Mahallesi’nde yapımı devam eden içme suyu deposu inşaatını ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.

ASKİ, Sarıçam’daki su sorununa kalıcı çözüm getirmek için yeni yatırımları hayata geçiriyor. ASKİ’nin 64 köye su ulaştırma projesi devam ederken, TOKİ’nin 5 bin konutluk projesinin su ihtiyacı için kapsamlı çalışmalar sürüyor. Akkuyu Mahallesi’nde yapılan içme suyu deposuna giderek çalışmaları yerinde denetleyen Lider Karalar, şunları söyledi:

“Çok önemli ve kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz. Proje kapsamında 64 köye su dağıtımı yapılıyor. Bugüne kadar 12 köye su verildi. Bu bölgede 5 bin konutluk TOKİ projesi var ve hızla doluyorlar. Su ihtiyacı çok arttı. Burada şu anda 4 bin ton. “37 kilometrelik içme suyu sınırını yapıp suyu buraya getiriyoruz. Buradan TOKİ’ye gönderilir. Bugüne kadar bu projeye harcadığımız para 200 milyon liraya ulaştı ve muhtemelen daha da artacak. Sarıçam’da yaşayan vatandaşlarımıza da kurban olsun.”

64 köye su ulaştırma projesi kapsamında Karayusuflu, Kepeztepe, Tülüler, Kösefakılı, Turunçlu, Çirişgediği, Taşkent, Kargakeç,çiçek, Aflak, Ayvalı, Egeciuşağı mahallelerine su ulaştırıldı. Çalışmalar tamamlandığında Sarıçam’ın su ihtiyacı tamamen karşılanacak ve vatandaşlar sağlıklı, kaliteli, kesintisiz içme suyuna ulaşabilecek.

Kaynak: ANKA / Yeni

habersaricam.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu