Teknoloji

Starfield, Yerel 4K Çözünürlüğü ve 60 FPS’yi Yalnızca PC’de Destekleyecek

 
Bethesda Game Studios tarafından oyuncuların beğenisine sunulacak açık dünya aksiyon rol yapma oyunu Starfield için yeni haberler gelmeye devam ediyor. Geçmişte yeni bir sunumla oyunun hangi platformlarda neleri desteklediğini öğreniyoruz ve artık oyun görsellerine sahibiz.
 
Starfield hangi platformlarda nasıl çalışacak?
 
 
 
Geçen hafta Bethesda’dan Todd Howard, Starfield’ın Xbox Series X ve S konsollarının hangi çözünürlüğü ve kare hızını destekleyeceğini açıkladı. Howard’a göre oyun, Xbox Serisi konsollarda 30 FPS’ye sahip olacak. Ayrıca Bethesda, kullanıcılara Xbox Series X’te yeniden yapılandırılmış 4K çözünürlük ve Xbox Series S’de yeniden yapılandırılmış 1440p çözünürlük sunmayı hedefliyor.
 
Yeni açık dünya oyunu Starfield, Xbox Series X için 4K bir oyun olarak tanıtılıyor. Ancak bu 4K, yerel bir çözünürlük olarak görünmüyor. Yalnızca PC platformu yerel 4K ve 60 FPS’yi destekler.
 
Digital Foundry de konu hakkında çeşitli bilgiler verdi. Bu bağlamda Starfield için yayınlanan Xbox sunum demosunun çözünürlüğünün 1296p olduğunu vurguladı.
 
Beklenen Starfield oyunu, 6 Eylül’de Steam ve Microsoft Store üzerinden Xbox Series ve PC için piyasaya sürülecek. Oyun ön sipariş için de mevcut. Xbox Store’da Steam’de Stamdat versiyonu 899,00 TL, Premium versiyon 1.299,00 TL, Standard versiyon 1.150 TL ve Premium versiyon 1.600 TL.

aricakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu