Ekonomi

Tarım ve Orman Bakanlığı, ‘Uzman Eller Projeleri’ kapsamında 1200 projeye 300 milyon TL hibe sağlayacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı, kırsal kalkınma alanında ‘Uzman Eller Projeleri’ kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan 1200 projeye toplam 300 milyon TL hibe sağlayacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Genel Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Dairesi Başkanlığı kapsamında 81 ilde yürütülen “Uzman Eller Projeleri” kapsamında başvurusu uygun bulunan girişimcilere 250 bin TL’ye kadar hibe desteği sağlayacak. Gelişim. Bakanlığın yapacağı hibe tutarı 300 milyon TL olacak.

‘Uzman Eller Projesi’, kırsal kesimde ve mahallelerde yaşayan veya yaşamayı taahhüt edenleri; Üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su işleri alanlarında eğitim veren fakülte ve yüksekokulları ile tarım alanında eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun olan genç nüfusun istihdamına katkıda bulunmak, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı hayvancılık ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi. ; bitkisel üretim, hayvancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında girişimciliği teşvik etmek ve bu faaliyetlerin eğitimli bireyler tarafından yürütülmesini teşvik etmek; Tarımsal üretimin ölçeğini, kalitesini ve verimliliğini artırmayı amaçlar. EN ÇOK PROJE KABUL EDİLEN PROJELER 33 proje ile Konya, projelerden en çok yararlanan il oldu. 32 proje onayı alan Şanlıurfa, Konya’nın ardından geldi; Diyarbakır’dan 28, Ankara’dan 26 ve İzmir’den 25 proje ile kabul edildi.

Proje kapsamında en fazla desteğin verildiği konular sırasıyla; Süt sığırcılığı, koyunculuk, besicilik, arıcılık ve balcılık, keçicilik vardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu