Teknoloji

TEKNOFEST Akıllı Ulaşım Yarışması’nda Başvurular Devam Ediyor

Son müracaat tarihi 30 Kasım’a uzatılan TEKNOFEST’in Akıllı Ulaşım Yarışması’nda dereceye giren yarışmacılara toplamda 210.000 TL ödül verilecek.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği kapsamında İGA yürütücülüğünde düzenlenen “Akıllı Ulaşım Yarışması”na müracaatlar devam ediyor. Hayatımızı kolaylaştırmanın ötesinde, tüm ulaşım biçimlerini daha inançlı hale getiren akıllı ulaşım uygulamaları, TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında özgün ve ulusal kaynaklar ile hayata geçiriliyor.

Bireylerin toplumsal sorumluluk şuurunu teknolojik bilgi ve birikimleriyle entegre edip topluma yarar sağlayacak projeler ortaya çıkarmalarını amaçlayan müsabaka ile insan hayatını etkileyen ulaşım alanında yapılacak yenilik ve teknolojik gelişme ile uygulanabilir projeler hedefleniyor.

Yönetim, Verimlilik ve Güvenlik Bir Arada

Gelişmekte olan teknolojilere yatırım yapılması ve üretken bir ünitenin kurulması çerçevesinde harekete geçen TEKNOFEST, akıllı ulaşım teknolojileri alanında bir vizyon geliştirilmesine katkı sağlıyor. Akıllı Ulaşım Yarışması’nda öğrenciler toplumsal sorumluluk şuurunu te

knolojik bilgi ve birikimleriyle entegre ederek toplum ömrüne kıymet katacak projeler ortaya çıkarıyor.

Yarışma kapsamında, doğal afetler, zelzeleler ve acil durumlar da dahil olmak üzere sonlu ulaşım kapasitesi karşısında hareketliliğin artırılarak daha süratli, daha rahat ve daha inançlı ulaşım gereksinimini karşılamak amaçlanıyor. Çağdaş teknoloji ve idare stratejilerinin ulaşım sistemlerine entegre bir biçimde uygulanmasına imkan sağlayan yarışta teknolojik ve ekonomik açıdan sıkıntıları çözerek hayatı kolaylaştırmaya yönelik fırsatlar yaratılıyor.

Akıllı Ulaşım Müsabakası ile seyahat müddetlerinin azaltılması, trafik güvenliğinin artırılmasının yanı sıra mobilitenin artırılması, güç verimliliği sağlanması ve etraf dostu projelerin geliştirilerek sunulması da gençlerden bekleniyor.

Türkiye ve yurt dışında tahsil gören öğrencilerin iştirakine açık olan müsabaka, ilköğretim ve ortaokul düzeyi, lise düzeyi ile yükseköğretim ve mezunlar olmak üzere üç farklı kategoride düzenleniyor. Bu yıl müsabakada dereceye giren kadrolara toplamda 210 bin TL pahasında ödül veriliyor. Müsabakaya son müracaat tarihi 30 Kasım.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında TEKNOFEST Coşkusu Üçe Katlanıyor

Cumhuriyetimizin 100. yılında İzmir, Ankara ve İstanbul’da düzenlenecek TEKNOFEST coşkusunu üçe katlıyor. Her yıl bir evvelki yıla nazaran daha fazla yarış kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji müsabakaları olan TEKNOFEST teknoloji müsabakaları 2023’te 41 ana yarış 102 alt kategoride düzenleniyor. Şenlik coşkusunu Türkiye’nin dört bir yanına taşıyan, ayakları yere basmayan tek şenlik TEKNOFEST’te yarışlara katılmak için müracaatlar www.teknofest.org web sitesi üzerinden yapılacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu