Haber

Trump, 2024 seçimleri için kampanyasını başlattı

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2024 seçimlerine aday olacağını resmen açıkladı.

Kampanyasını başlatan Trump, bölgeye inerek halkla temasa geçti.

“Amerika’yı yeniden büyük yapma misyonumuzu tamamlayacağız”

Euronews’in haberine göre Trump, ekibini Güney Karolina’da tanıtıyor Birlikte, Amerika’yı yeniden büyük yapmak için yarım kalan görevimizi tamamlayacağız.”sözlerini kullandı.

Erken oylamanın yapıldığı New Hampshire ve South Carolina eyaletlerinin adayın belirlenmesinde büyük etkisi olduğu biliniyor.

Burada “vücut gösterisi”Trump ve müttefikleri, eski liderin yeniden aday olmasıyla ilgili tüm şüpheleri gidermeyi amaçladı.

“Çok Daha Öfkeli ve Kararlıyım”

Trump, New Hampshire’daki Cumhuriyetçilerin yıllık toplantısına katılıyor “‘Miting yapmıyor, kampanya yapmıyor, muhtemelen gücü de yok’ diyenler var ama ben şimdi çok daha öfkeli ve daha kararlıyım.”ifadeleri kullandı.

Kampanya merkezini Florida’nın Palm Beach kentinde kuran Trump, seçim grubunu kurarak destekçileriyle yeniden iletişime geçmeye başladı.

Biden’dan farklı politikalar uygulayacak

Trump, New Hampshire’da göçmenlik ve hataya açık politikaların Lider Joe Biden’ın politikalarına taban tabana zıt olacağını vurguladı.

Trump, şu ana kadar cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklayan tek Cumhuriyetçi olsa da Florida Valisi Ron DeSantis, Eski Başkan Yardımcısı Mike Pence, eski Güney Carolina Valisi ve eski BM Büyükelçisi Nikki Haley’nin isimleri öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu