Ekonomi

Walmart kredi kartları konusunda Capital One ile yollarını ayırdı

Walmart Inc. (NYSE:WMT), perakendecinin tüketici kredi kartlarının münhasır ihraççısı olan Capital One Financial Corp. (NYSE:COF) ile ortaklığını sona erdirdi. Duyuru bugün yapıldı ve bu finansal hizmetteki işbirliğinin sona erdiğine işaret etti.

Anlaşmanın feshedilme nedenleri ya da mali koşullara ilişkin ayrıntılar her iki şirket tarafından da açıklanmadı. Bu ortaklığın sona ermesi, Walmart’ın tüketici kredi kartlarını düzenlemek için yeni bir ortak aramasına veya potansiyel olarak hizmeti kendi bünyesine almasına yol açabilir.

Bu hamle, daha önce markalı kredi kartlarını müşterilerine sunmak için Capital One’a güvenen Walmart’ın finansal hizmetler stratejisinde önemli bir değişiklik olarak görülüyor. Bu kartlar genellikle Walmart’ta ve başka yerlerde yapılan alışverişler için özel finansman seçenekleri ve ödüller sunuyor.

Capital One kredi kartı pazarında önemli bir oyuncu olmuştur ve Walmart ile olan ortaklığı portföyünün önemli bir parçasıydı. Bu anlaşmanın sona ermesi, Walmart müşterilerine sunulan tekliflerde değişikliklere yol açabilir ve Walmart portföyünün kredi kartı işi için ne kadar önemli olduğuna bağlı olarak Capital One’ın işini potansiyel olarak etkileyebilir.

Şu an itibariyle Walmart ya da Capital One’dan gelecek planları ya da olası yeni ortaklıklarla ilgili herhangi bir yorum gelmedi. Halihazırda Capital One tarafından verilen Walmart kredi kartlarına sahip olan müşteriler, bu gelişme nedeniyle hesaplarında veya hizmetlerinde yapılacak herhangi bir değişiklik hakkında şirketlerden muhtemelen iletişim alacaklardır.

Bu makaleye Reuters katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haber-ulukisla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu