Yaşam

yeni çıkan kitaplar

Kitap demek hayat demektir… Kitap okumadan geçirilen bir gün, eksik bir gündür. Bunun için mutlaka her gün bir kitap okumalıyız. Hayatın her alanında kitaplarımız olmalı. Ensonhaber Bookmarks olarak her hafta olduğu gibi bu hafta da raflardaki yeni kitapların listesini hazırladık. Listemize bakmadan kitap almayın diyoruz.

İyi okumalar…

bizimle başladı

Collen Hoover, Bizimle Başladı ve Bizimle Bitirdi adlı romanına devam ediyor. Lily ve Atlas’a bir şans daha vererek gençlik ateşini yeniden alevlendirmek istiyor. Peki It Started With Us’ta Atlas ve Lily’nin hikayeleri kaldıkları yerden devam edecek mi?

Sayfa: 332

Ben Annemin Sırlarıyım

Geçmişin karanlık tüneline girmeye cesaret ederseniz, hem çocuğunuzun fiziksel hastalıklarını hem de kendi çocukluğunuzu ve hastalıklarınızı iyileştirebilirsiniz. Çocukluğunuza bir adım attığınızda, çocukluğunuz size doğru on adım atacaktır çünkü sırlar her zaman açığa çıkmak ister. “Hastalık” sandığınız deneyim aslında çocukluğunuzdan kalma yanlış anlaşılmış bir mesajdır. Bu kitap geçmişle yüzleşmek için değil, onu anlamak ve düzeltmek için yazıldı.

Sayfa: 256

Adım Adım Yürü

Çok akıcı ve hoş bir metin, nasihatı kadar hikmetli ve teselli edici… Bir yandan akıcı bir yürüyüş rehberi, diğer yandan düşündürücü bir yol arkadaşı…

Sayfa: 144

Anlaşmazlık

Ian Leslie tarafından yazılan Çatışma, tam da bu konuda bize yol gösterecek ve üretken çatışma konusunda kendimizi geliştirmemize yardımcı olacak bir kitap.

Sayfa: 272

Yeniden Biz Olmak

Hakan Özkan bu hikayeleri aktarırken insanın acı veren olaylardan ve bağlantılardan kurtulması için yapması gereken yolları duygusal ve analiz odaklı kolay bir dille anlatıyor.

Sayfa: 224

amerika kuşları

Modern Amerikan edebiyatının en yetenekli yazarları arasında gösterilen Lorrie Moore, O. Henry Ödülü, The Irish Time Uluslararası Kurgu Ödülü, Pen/Faulkner Ödülü, Frank O’Connor Uluslararası Kısa Öykü Ödülü gibi birçok ödülde yer almıştır. . Romanları ve öyküleri 20’den fazla dile çevrildi.

Sayfa: 312

Yatırımcılar İçin Hikayeler – Batık Ormanın Saklı Meyveleri

Masal kahramanlarının dilini ve davranışlarını finans piyasalarına uyarlayan Cemre Yoldaş, kitabıyla okurları masal dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor.

Sayfa: 160

Tehlikeli Görev

Gizli bir akademi… Tehlikeli görevler…

Eylül, Yağmur ve Toprak çocukken akademide casus olmak üzere yetimhaneden alınıp katı disiplin kurallarıyla büyütülmüştür. Bu kez Baht onlara gülümsediğinde ve “tehlikeli” bir görev için seçildiklerinde, üçünün de hayatı artık aynı olmayacaktır. Büyük bir hata yapan Alperen’in peşinde, daha önce hiç bilmedikleri bir şehirde, hayatlarında hiç tatmadıkları bir özgürlük duygusuyla yepyeni bir hayata başlarlar.

Sayfa: 352

kasem

Bizler alışılagelmiş bir zihinle dünyayı okuyup eski yöntemlerle şeytanı beklerken, şeytan boş durmadı ve her kılığa büründü. Her zamankinden daha fazla, insanlığı ele geçirmek için her şeyi tek tek planladı. Oyunun kurallarından çok kendini yok etti. Savaş başladı ve geri dönüş yok.

Sayfa: 240

Kırıntı

Minik lostra sandığı omzunuzda. Bütün gün sokaklarda, parklarda, kahvehanelerde dolaşıyor. Bu yaşta elleri nasırlı ve siyahtır. Ellerinin siyahlığını ne kadar yıkasa da temizleyemez…

Sayfa: 112

Kitap sayfası için:

[email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu