Haber

Bingöl’deki Jandarma Komandoları dualarla Şırnak’a uğurlandı

BİNGÖL’de görev yapan jandarma komandoları, Cudi ve Gabar’daki petrol arama ve çıkarma çalışmalarında güvenliğin sağlanması için dualarla Şırnak’a uğurlandı.

Bingöl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Komando Tabur Komutanlığı’na bağlı komandolar, Cudi ve Gabar’daki petrol arama ve çıkarma çalışmalarında güvenliği sağlamak üzere Şırnak’a görevlendirildi. Görev öncesi tören düzenlendi. Törene; Törene Vali Ahmet Hamdi Usta, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, İl Emniyet Müdürü Şükrü Orhan, Bingöl Üniversitesi Rektörü İbrahim Çapak ve asker yakınları katıldı.

‘KUTSAL BİR GÖREVE ÇIKIYORSUNUZ’

Törende konuşan Vali Usta, “Bugüne kadar kamu düzeni ve güvenliği konusunda jandarmalarımızı ve güvenlik güçlerimizi kullandık ama bundan sonra Türkiye’nin geleceği belli. Çok şükür güvenlik ve güvenlik için ortamı hazırladık. Kamu düzeni Yıllardır terörle mücadele ederken tüm ekonomik kaynaklarımızı güvenliğe adadık, kamu düzeni için harcadık.Ne kadar şanslıyız ki, bu güven ortamından sonra artık ekonomik atılımlar gerçekleştiriyoruz.Bugün Siz Cudi ve Gabar’a böyle bir ekonomik görev için gidiyorsunuz. Yerçekimi yüksek petrol bulduk. Çıkarırsak ekonomimize büyük katkı sağlayacak. “Cari açığımızı azaltıp Türkiye’ye daha büyük ufuklar açacağız. Bu bakımdan kutsal bir göreve çıkıyorsunuz. Her konuda olduğu gibi bu konuda da sizlere güveniyor ve inanıyoruz” dedi.

Törenin ardından komandolar dualarla yola çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu