Ekonomi

Kraft Heinz Oscar Mayer’i 5 milyar dolara kadar satmayı düşünüyor

Kraft Heinz Co’nun Oscar Mayer et bölümünü 3 milyar ila 5 milyar dolar arasında bir değerle satmayı düşündüğü bildiriliyor. Wall Street Journal bu bilgiyi Pazartesi günü, konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklara dayandırarak açıkladı.

Sosisli sandviç, pastırma, jambon ve sucuk ürünleriyle tanınan Oscar Mayer markası, tercihlerin daha sağlıklı gıda seçeneklerine doğru kaymasıyla birlikte tüketici talebindeki gerilemeyle mücadele etti. Bu değişen pazar ortamı markanın değerlemesini etkiledi ve 2019 yılında Oscar Mayer ve Kraft markalarının değerinin düşmesine yol açtı.

NASDAQ:KHC olarak listelenen Kraft Heinz, potansiyel satışı kolaylaştırmak için Bank of America ve Centerview Partners ile ilgilenen tarafları bulmaları için anlaştı. Wall Street Journal’ın haberine göre, belirli bir alıcı belirlenmemiş olsa da, muhtemel alıcılar havuzu özel sermaye şirketlerini veya gıda sektöründeki diğer şirketleri içerebilir. Ancak satışın gerçekleşmeme ihtimalinin de bulunduğu belirtiliyor.

Kraft Heinz raporla ilgili herhangi bir yorumda bulunmadı. Bu satış araştırması, Oscar Mayer ile ilgili geçmişte alınan stratejik kararların ardından geldi. Kraft Foods, 2015 yılında H.J. Heinz ile birleşmeden önce, 2007 yılında Oscar Mayer’i ayrı bir kuruluş olarak bölmeyi düşünmüştü.

Haberin ardından Kraft Heinz’ın hisseleri hafif bir artış göstererek öğleden sonra 36,45 dolardan işlem gördü. Bu potansiyel satışın sonucu belirsizliğini koruyor ve ikonik et markasını kimin devralacağı henüz belli değil.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu