Yaşam

Odunpazarı Belediyesi Yardım Atölyesi kursiyerleri sergi açtı

Odunpazarı Halkevleri Belediyesi bünyesinde ‘Yardım Atölyesi’ kursiyerleri el sonu stant açtı. Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde açılan stantta, yardım kursiyerlerinin atölyede yıl boyunca ürettikleri eserler sergilendi.

Odunpazarı

Serginin açılışında konuşan Önder Kurt, eğitmen Yaşar Girgin ve kursiyerlere emeklerinden dolayı teşekkür etti. Emeğin en değerli bedel olduğunun altını çizen Önder Kurt, şunları söyledi:

“Odunpazarı Belediyesi ile birlikte bu emeği yürüttüğünüz için size teşekkür ediyorum. Bir insanın bildiğini başkalarına öğretmek kadar keyifli ve faydalı bir şey yok. O yüzden Halkevleri açtık. Halkımızın her yaşta ve her yaşta eğitime ihtiyacı var. İnkar edemeyiz. Burada gördüğümüz eserler yıllardır sizin yeteneklerinizi gösteriyor.’Keşke bu yetenekler daha önce keşfedilseydi. Bu da eğitim politikalarımızın farklı bir noktada olması durumunda ulaşacağımız sonucu gösteriyor.”

Halkevlerinin sayısını artırmak istediklerini belirten Başkan Kurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yayınladığı kemer sıkma genelgesinin buna engel olduğunu belirtti. Bu engeli aşmanın yollarını aradıklarını kaydeden Başkan Kurt, “Daha önceki dönemlerde de bu kurslar vardı ama Kırmızıtoprak ve Orhangazi Mahallelerinde yoktu. Halkçı belediyecilik anlayışıyla bu çalışmaları Türkiye’ye kazandırdık. en alta. Halkımıza getirdik.”

Konuşmaların ardından Başkan Kurt, katılımcılarla birlikte Rölyef Sergisini gezdi. Eser sahiplerinden eserler hakkında bilgi alan Önder Kurt, uyguladıkları teknikleri eser sahiplerinden öğrendi. Yardım Standı, standa katılanlardan tam not aldı.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu