Haber

prof. Dr. Pampal Hatay’ı uyardı: ‘Tehlike yakın, 8 büyüklüğünde deprem bekleniyor’

Hatay bölgesi için uyarılarda bulunan Jeoloji Mühendisi Prof. Süleyman Pampal, Hatay’ı büyük bir depremin daha beklediğine ve tehlikenin yaklaştığına dikkat çekti.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından 11 ilimiz etkilenirken, AFAD’ın verdiği son bilgilere göre hayatını kaybedenlerin sayısı 44 bin 374 oldu.

Depremlerden en çok etkilenen illerin başında gelen Hatay da üzücü bir tabloyla karşı karşıya kaldı. Hatay geçtiğimiz günlerde 6.4 büyüklüğünde bir deprem daha yaşadı.

Jeoloji Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Süleyman Pampal, TV100’de katıldığı Eşit Ağırlık programında Hatay ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Hatay’ın dahil olduğu bölge ile ilgili uyarılarda bulunan Pampal, 8 büyüklüğünde deprem beklendiğini söyledi.

Pampal katıldığı canlı yayında şu ifadeleri kullandı: “Acele etmek doğru olmaz diye düşünüyorum.

”Ölü Deniz fayının devamı, Suriye, Lübnan ve İsrail, bu bölgeler de çok yıkıcı depremlere gebe. 8’e kadar olan bedenler her zaman tecrübe edilmiştir. Eğer öyleyse, bu çok muhtemel. Çünkü orada stresin transferi ile tehlike yaklaştı ve büyüdü. Hatay yine etkilenecek. Buradaki en talihsiz ve şanssız il Hatay oldu.”

haberikizdere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu