Haber

Son dakika haberi… Başkan Erdoğan’dan ‘Suriye’ resti: Böyle bir şey olduğu anda…

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-İspanya 8. Hükümetler Arası Zirvesi kapsamında Madrid’de önemli temaslarda bulundu. 

Yapılan kritik ziyarette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İspanya Başbakanı Pedro Sanchez huzurunda iki ülke arasında 11 anlaşma imzalandı.

Yapılan görüşmelerde Filistinde’ki katliamlar, AB’ye üyelik süreci çalışmaları ve ikili ilişkiler konularında önemli mesajlar verildi.

Madrid dönüşünde aralarında Kanal7 Ankara Temsilcisi ve Haber7 Yazarı Mehmet Acet’in bulunduğu gazetecilerin gündeme dair sorularını cevaplayan Başkan Erdoğan, PKK/YPG’nin Suriye’de yapmayı planladığı ve ertelenen sözde seçimlere ilişkin net açıklamalarda bulundu.

 

 

İşte konuyla ilgili sorulan soru ve Başkan Erdoğan’ın açıklaması;

Suriye’de terör örgütünün yapmaya çalıştığı sözde seçim Türkiye’nin kararı ve tutumu sonrasında ertelendi ama iptal edilmedi ve yeniden deneme ihtimalleri bulunuyor. Eğer yeniden bu seçimi yapmaya çalışırlarsa Türkiye’nin tavrı ne olur?

“TERTİPLENMİŞ BİR OYUN VAR”

Ortada seçim falan yok, öncelikle bunu belirtelim. Ortada terör örgütünü meşrulaştırma ve bölgede bir teröristan kurmak için tertiplenmiş bir oyun var. Biz oyun bozma konusunda ne kadar mahir olduğumuzu bundan önceki süreçlerde net bir şekilde gösterdik.

“BU KONULAR RUSYA’DA DA ETRAFLICA GÖRÜŞÜLDÜ”

Tabii burada Suriye yönetimi de kesinlikle onlara bu noktada rahat adım atma veya hareket etme müsaadesini vermeyecektir, vermez. Dışişleri Bakanımız Hakan Fidan Moskova’daydı. Moskova’da Sayın Putin’le bu konuları etraflıca görüştüler. Rusya Dışişleri Bakanı Sayın Lavrov’la görüşmeleri oldu.

“BÖYLE BİR ŞEY OLDUĞU ANDA BİRİMLERİMİZİ SEFERBER EDERİZ”

Suriye’de PKK terör örgütünün ve diğerlerinin rahat hareket etme imkanı inşallah olmayacaktır. Böyle bir durum olduğu anda zaten biz de ilgili birimlerimizi gerekli şekilde seferber ederiz. Burnumuzun dibinde bir teröristan kurdurmayız. Bunun için gereken ne ise yapmaktan da asla ve asla imtina etmeyiz.

Ortada seçim falan yok, öncelikle bunu belirtelim. Ortada terör örgütünü meşrulaştırma ve bölgede bir teröristan kurmak için tertiplenmiş bir oyun var… Böyle bir durum olduğu anda zaten biz de ilgili birimlerimizi gerekli şekilde seferber ederiz. Burnumuzun dibinde bir teröristan kurdurmayız. Bunun için gereken ne ise yapmaktan da asla ve asla imtina etmeyiz.

KAYNAK: HABER7

civril-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu